ZRUŠENO

Vážení členové a příznivci VK,
z důvodů nemoci přednášejícího se dnešní online přednáška NEKONÁ.

Děkujeme za pochopení.

Vážení přátelé, milí členové a příznivci Vlastivědného kroužku, zvu Vás na přednášku Bc. Cyrila Měsíce s názvem

„Střípky z historie a zajímavosti arcibiskupské zámecké knihovny v Kroměříži“,

která opět proběhne v režimu online, v aplikaci Zoom, v ÚTERÝ, 9. března 2021 od 18:00.

Z důvodu časového limitu bude přednáška rozdělena na dvě části.

Prosím, abyste se na první část připojovali v čase 17:50-18:00, abychom případné technické obtíže vyřešili dříve, než přednášející začne své vyprávění.

Odkaz na 1. část přednášky, 17:50-18:30 je zde:

https://us05web.zoom.us/j/89562936062?pwd=MkhSTUZIWHJadW9paHFpWVpMQUhmQT09

Odkaz na 2. část přednášky, 18:40-19:20 je zde:

https://us05web.zoom.us/j/84745395451?pwd=YXR2UjIwSXhzZXpjTjZzNkgvQ2hjUT09

Připomínám, že přednášky se mohou účastnit i lidé, kteří nemají v počítači aplikaci Zoom. Není potřeba nic instalovat ani se registrovat. Pro pasivní sledování přednášky není potřeba kamera ani mikrofon, stačí jen obrazovka a reproduktor (i bez mikrofonu je možné se pak zapojit do diskuse, a to prostřednictvím textových zpráv – Chat).

Stačí ve webovém prohlížeči, který se otevře kliknout na modré tlačítku „Launch Meeting“ a pak úplně dole kliknout na odkaz „Join from Your Browser“.

Nejčastější obtíže:

* U připojování přes webový prohlížeč se vyskytují problémy s potvrzením, že nejste robot – na obrázku musíte označit všechna políčka, na kterých požadovaný předmět (semafor, schody, značka) vyskytuje.

* Vůbec nejde zvuk – když myší najedete na dolní okraj obrazovky, objeví se ovládací panel a úplně vlevo je ikona sluchátek, kde je možné si nastavit zapnout a vyzkoušet reproduktory nebo sluchátka. Poté ikonu nahradí ikona mikrofonu, kterou je možné vypnout/zapnout mikrofon (prosím, ponechejte vypnutý).

* Seká se obraz a zvuk – bohužel, toto je dáno kvalitou připojení každého jednotlivce a jediné, co můžeme udělat, že si všichni kromě přednášejícího vypnou kamery, aby se minimalizovalo zatížení přenosu (na ovládacím panelu ZOOM druhá ikona ve tvaru kamery musí být přeškrtnutá).

Na příjemný zážitek se spolu s vámi těší

Mgr. Jan Machala

předseda Vlastivědného kroužku v Holešově