Zájezd Vlastivědného kroužku Holešov v sobotu 23. dubna 2022

Místa, kde odpočívali rakouští císaři – zámek Schloss Hof

Evžen František, princ savojský byl významným vojevůdcem a politikem Habsburské monarchie. I výjimeční muži potřebují odpočívat, a právě pro tento účel si nechal vybudovat zámecký areál Schloss Hof s palácem, zahradou, hospodářským dvorem, loveckým zámečkem a oborou. Zde on a později císařovna Marie Terezie pořádali velkolepé slavnosti. Zatímco 18. století bylo pro zámek zlatým věkem v 19. a 20. století zde sídlila armáda a tato perla vrcholného baroka spěla ke svému zániku. Od roku 2002 je této unikátní památce vracen původní lesk a nabízí svým návštěvníků, řadu neopakovatelných zážitků.

Navštívíme jak zámek a konírny s expozicí o obnově areálu, tak barokní zahradu s fontánami a tvarovanými dřevinami, zahrádky dvou oranžérií se záhony kvetoucích letniček, hospodářský dvůr s bylinkovými, zeleninovými i trvalkovými zahrádkami. Děti zde najdou hřiště, dětskou expozici i řadu hospodářských zvířat starých plemen, dospělí příjemnou kavárnu, restauraci či obchůdek regionálních produktů.

https://www.schlosshof.at/sk/

Odjezd:

v sobotu 23. dubna 2022

6:30 – Holešov, autobusové nádraží

6:45 – Hulín, náměstí

7:00 – Kroměříž

Cesta přes Mikulov. Pauza v Mikulově na 20 minut.

10:00 – Vstup do areálu.

Vstupné do celého areálu:

  • dospělí – 19 €
  • senioři nad 60 let – 17,50 €
  • děti a mládež 6 až 18 let – 11

10:00 13:00 – Prohlídka zahrady s průvodcem (Lenka Křesadlová) – konírny s expozicí o obnově, sala terrena, zahrada.

13:00 16:00 – Oběd vlastní nebo v místní restauraci (výborné polévky, slovensky mluvící personál). Odpoledne individuální prohlídka zámku, hospodářského dvora, výběhu se zvířaty.

Dle dohody a počasí je možné v bezprostředním okolí navštívit ještě řadu drobných zajímavostí – antika, gotika, rokoko, opevnění.

Návrat okolo 19:30

 Cena zájezdu:   600 Kč /pro členy Vlastivědného kroužku Holešov 550 Kč/.

V ceně je doprava klimatizovaným autobusem. V ceně není vstupné na památky, strava a pojištění.

Na zájezd je možné se přihlásit u paní Ireny Železné v Městské knihovně Holešov. Místo bude rezervováno až po zaplacení zájezdu.

Uzávěrka přihlášek po obsazení všech míst v autobuse.